Cilt gözenekleri nasıl temizlenir

Birçok kadın cildinde problem yaşamaktadır ve bu sorunlarla nasıl başa çıkacağı hakkında bilgi sahibi değildir. Cildinizde ortaya çıkan sorunlar ciddiyse bir dermatoloğa gözüküp onun bilgisi ve önerileri dahilinde hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer cildinizde doktora gitmenizi gerektiren sorunlar yok ve cilt sağlığınızı korumak istiyorsanız evde yapacağınız doğal karışımlar ile pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

bayanbilmis.comKadınların kuşkusuz pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Bu konuda doğuştan şanslı insanlar olsa da, cildinize uygulayacağınız bakımlarla sizlerinde pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün. İlk öncelikle cilt gözeneklerinizi nasıl temizlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde cildinizde bulunan gözenekler çevrenizde bulunan etmenlerden etkilenerek bütün kirleri toplayacaktır. Bu da cilt gözeneklerinizin genişleyip tıkanmasına, arkasından sizi rahatsız edecek siyah noktalar veya akne oluşumlarına sebep olacaktır.

Tıkanan cilt gözeneklerini temizlerken toniklerden yardım almamız gerekir. Kötü görünümden kurtulmak için cilt tipimize en uygun ürünü bularak ilk işleme başlayabiliriz. Sabah ve akşam aksatmayarak yapmamız gereken bu bakım cilt gözeneklerimizi sıkılaştırarak  ölü derilerin boşluklara dolmasını engelleyecektir. Bu işlemi yaparken aynı zamanda cildinize maske uygulaması yaparsanız; ileri ki günlerde cildinizdeki değişemlere şahit olacak ve inanamayacaksınız.

Cilt sağlığınızı ön planda tutuyorken kullanılan kimyasal maddeler içinize sinmiyor olabilir veya kullanacağınız ürünlere büyük bir bütçe ayıramayabilirsiniz. Bu durum cildinize gereken önemi vermenize engel değil. Örneğin; evinizde bulunan gül suyu tonik ihtiyacınızı karşılayabilir. Pamuk yardımıyla sabah akşam cildinizi temizlediğinizde cildiniz ferahlayacaktır. Ayrıca doğadan topladığınız kuşburnuları çay gibi demleyip sürdüğünüzde cilt gözeneklerinizin sıkılaşarak kapandığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.