Bronz makyaj nasıl yapılır

Bronz bir cilde sahip olmak kuşkusuz her kadının vazgeçemediği ve kendisine seksilik kattığını düşündüğü güzellik unsurlarından bir tanesidir. Günümüzde teknolojinin ve ulaşım koşullarının fazlasıyla ilerlemiş olmasından dolayı her mevsim bronz tene sahip olmak kolay olsa da bazı kadınlarımız güneş altında fazla kalmanın ciltlerini yaşlandırdığını düşünerek bu görünümü sağlamak için makyaj malzemesi ürünlerinin yardımıyla ciltlerinde bronz etkisi yaratmak istediklerini görmekteyiz.

bronz makyaj nasil yapilir      Peki, bronz makyaj nasıl yapılır? Bronz makyaj türünün en zor yapılan makyajlardan biri olduğunu bilmenizi isteriz. Bronz görünüm için teni hazırlama, far ve allık seçimi tümüyle ciddi özen isteyen bir iştir. Kadınlarımızın çoğu cilt renklerini bronzluğa kanarak doğru tespit edemez ve yanlış seçimler yaparlar. Bu noktada kendi cilt renginizin 2-3 kat koyusu ürünleri seçmeye özen gösterin. Bronz makyajınız için en doğru seçim bu olacaktır.

Bronz makyaj yaparken ilk adım fondöten seçmektir. Cildinize güneşten yeni yanmış izlenimini vermek istediğiniz için pembe ve sarı fondöten renklerinin karışımından oluşan likit fondöten ürünlerinden kullanabilirsiniz. Özellikle elmacık kemiğiniz ve yanağın ön kısmına bronz allıkla vurgulama yaparsanız güzel bir sonuç elde edeceğinizi sizler de göreceksiniz.

Etkili göz makyajının bronz makyaj uygulamasından önemi büyüktür. Özellikle rengarenk far seçimi yapılması önerilmektedir. Sizin tercihinize kalacak bu durumda kahverengi gözlüyseniz yeşil tonları, mavi göz renginiz varsa siyah tonları ve yeşil göz rengine sahipseniz mor tonlarının size çok yakışacağına emin olun.

Ruj seçimizde ise; bronz makyaj yaparken doğal ve çekici olan renklerden yana tercihinizi kullanın. Dudak renginize en yakın bej veya kahverengi tonlarında seçeceğiniz rujunuzun üzerine canlılık katacak parlatıcılardan sürmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.