Bıldırcın yumurtası ile cilt maskesi nasıl yapılır

Cilt maskeleri cildi besleyerek cilt gözeneklerinin de sıkılaşmasını sağlar. Yalnız bu maskelerin yararını görebilmek için, tarifteki sıklıkla ya da haftada en az iki kez yapmanız gerekir. Böylece kısa bir süre sonra parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

bildircin yumurtasi maskesiÖzellikle bıldırcın yumurtası, hem günlük tüketimde çok faydalı, hem saça hem de cilde maske olarak kullanıldığında çok yararlı olabilen bir besin. Yani bıldırcın yumurtası ile yapılan cilt maskesi düzenli kullanıldığında, özellikle ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. Çünkü bıldırcın yumurtasının en önemli özellikleri; büyümeye çok faydalı olması ve hücre yenilenmesinde çok etkili olmasıdır. O yüzden bakalım, bıldırcın yumurtası ile cilt maskesi nasıl yapılır?

Bıldırcın yumurtası ile cilt maskesinin yapılışı: 1 adet oda sıcaklığında olan bıldırcın yumurtasını kırarak, içine 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı kayısı yağı veyahut zeytinyağı ya da istediğiniz farklı bir aromatik yağı(kayısı, sarısabır ya da badem yağı olabilir) ilave ederek, malzemeyi çok iyi karıştırın. Temiz bir cilde makyaj pamuğu ile kompres yaparak uygulayın. Daha sonra 20 dakika bekleterek, ılık bir suyla yıkayın.

Sivilce izleri için bıldırcın yumurtası ile yapılan maske: Maskenin malzemeleri; 1 adet bıldırcın yumurtası ve de 1 adet salatalıktır. Malzemesi az ve yapımı kolay olan bu maske şöyle yapılır: Bıldırcın yumurtası bir tabağa kırılır, üstüne de robottan geçirilmiş olan salatalığın suyu ilave edilerek, bir süre çırpılır. Bu karışım yüze sürülür. Daha sonra, 20 dakika bekletilerek yıkanır. Ayrıca hücre yenileyici özelliği de olan bıldırcın yumurtası, ciltteki renk bozukluklarının giderilmesi konusunda da çok etkilidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.