AYAK TERLEMESİ VE TEDAVİSİ

Ayak terlemesi bir çok insanlarda günlük yaşanan sorunlardan birisidir. Özellikle de kış aylarında bu sorun ortaya çıkan bu sorun oldukça rahatsızedici bir durumdur. Peki bu sorun nasıl tedavi edilir. Bunun için geçici ve kalıcı tedaviler mevcuttur. 140320131942339379117_2

Geçici tedaviler hangileri görelim:

İyontoforez Tedavisi

Bu tedavi ayaklara yarım saat boyunca elektrik verilerek yapılıyor. Bu zaman ter bezlerinde şok yaranıyor ve bir müddet de olsa terleme önleniyor.

 

Krem Tedavisi

Bu da sürekli kullanmanız gereken bir tedavi yöntemidir. Bu zaman da terleme kısa süreliğine önlenir. Bu tedavi sonucunda ciltte tahriş riski de olabilir.

 

Botoks Tedavisi

Botoks uygulaması da geçici yöntemlerdendir. Bunun sonucunda  4 – 5 ay terleme olmuyor.

 

Kalıcı Tedavileri görelim:

 

Lomber Sempatik Blokaj

Bu tedavi zamanı ayakları terleyen insanların omurgasının yan tarafındaki sempatik sinire veya bel bölgesine ultrason çekilir. Aslında başarı oranı pek yüksek değil. Aynı zamanda  uygulaması zahmetli ve zor bir tedavi yöntemidir.

 

Lomber Sempatektomi Ameliyatı

Bu ameliyatta karın bölgesinden iki kesi yapılara uygulanır. Bunun amacı  ayak terlemesini etkileyen sinirlerin orada bulunmasıdır ve o bölgeye klips yerleştirilir. Ama bud a yine de tehlikelidir. Ayrıca kesi izleri  belirgin olur. Bu tedavi yönteminin başarı oranı % 90-dır.

ayak-terlemesine-bitkiler

 

Ayak-terlemesini-onlemek

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.