Allık kullanırken nelere dikkat etmek gerekiyor? | Allık kullanırken yapılan hatalar

Kadın makyajında her zaman önemli olan konulardan birisi de doğru allık kullanmaktır. Allığı doğru şekilde kullanmak ondan da ciddi bir konudur. Böylece görünümünüze renk katabilirsiniz. Ama bir çokları allık kullanırken büyük hatalara giriyorlar. Siz de allık kullanmayı doğru şekilde bilmek istiyorsanız o zaman bu makale tam sizlik. fft20_mf556830

Allık sürmedeki başlıca amaç kesinlikle yüzü farklı renke boyamak değildir. Sadece yüze doğal ve canlı renk katmaktır. Asla allık kullanırken abartmayın. Bu yüzden allığı az ve güzel şekilde sürmeniz gerekiyor.

Peki, allık kullanırken hangi hatalar yapılamaz?

Allık çoğu zaman yüzün yanlış bölgesine uygulanıyor. Aslında allık yüzdeki elmacık kemiklerinin üst kısmına sürülmeli ki, ortaya hoş bir görünüm çıksın. Ama bir çokları yalnışlıkla allığı elmacık kemiklerinin altına da uyguluyorlar ve böylece daha yaşlı görünüm kazanıyorlar. Eğer yüz hatlarınız yuvarlasa allığı elmacık kemiğinin hemen altına sürmelisiniz. Bu, sizin elmacık kemiklerinizin plana çıkmasına yardımcı olacaktır.Ama köşeli yüz hatları olanlar allığı elmacık kemiğinin üst kısmına sürmeliler.

Bunun yanı sıra cilde uygun olan allık seçilmelidir.Yüz derisi normal veya karma olanlar toz halinde olan allıkları kullanmalılar. Yüz derisi kuru olanlar  nemlendirici etkisi olan ve krem formunda olan allıkları tercih etmeliler. Yağlı cilde sahip olanlarsa jel halinde olan allıkları kullanmalılar.

allık kullanımında fırçanın da önemli vardır. Çünkü allık mutlaka dağıtılmalıdır. Bu durumda düz uçlu fırçaları tercih etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.