Ağrılı Dişetlerine Sumaklı Karışım

diş ağrısı
BEŞ aylık hamileyim. Dişlerim ve dişetlerim çok ağrıyor. Diş doktoruna gittim, tavsiyelerine uyuyorum. İyileşme sürecime katkıda bulunacak bir öneriniz var mı? F.K./Malatya
Suna DUMANKAYA – Bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı sumak, bir çay kaşığı da deniz tuzu atın. Bu karışımı kaynatıp çay gibi demleyin. Süzdükten sonra, ağzınızı bu karışımla çalkalayın. Günlük olarak hazırlanması gereken bu karışımdan her gün yararlanın. Sorununuz geçmezse yeniden dişçiye gidin.
Sırttaki yaralara ALOEVERA
ANNEMİN sırtı yaralar içinde. Bu yaraları iyileştirmek için yararlanabileceğimiz bir formülünüz var mı? M. G./Konya
Suna DUMANKAYA – Dört dal taze aloevera yaprağını küçük küçük doğrayıp 500 gram zeytinyağıyla birlikte bir saat boyunca kısık ateşte benmari usulü pişirin. Bu karışımı bir gece bekletin. Ertesi gün önce kaynamış ılık suyun içine bir çorba kaşığı doğal elma sirkesi katıp, annenizin sırtını bununla temizleyin. Kuruladıktan sonra ise zeytinyağlı karışımı sürün. Doktorunuzun önerilerine de harfi harfine uyun.
GÖZLERİNİZİN ÇEVRESİ KAYMAKLA NEMLENSİN
GÖZ çevrem çok kuru. Bu durumun önüne geçmek için kaliteli bir bakım kremi kullanıyorum ama bu kremi uyguladıktan sadece beş dakika sonra yeniden kuruluk hissetmeye başlıyorum. Sağlıklı bir görüntü kazanması için göz çevreme nasıl bir bakım uygulamam gerekiyor? E.D./Kayseri
Suna DUMANKAYA – 40 gram süt kaymağını, bir çorba kaşığı suyla üç dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra hazırladığınız kaymağı dikkatlice göz çevrenize sürün. 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Etkili bir sonuç almak için bu formülü her gün uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.