Yıpranmış Saçlar İçin Maske ve Kürler

Her kadının arzuladığı şeylerden birisi de sağlam, canlı ve parlak saçlara sahip olmaktır. Bunun için neler neler denemedik ki… Sağlıklı vecanlı saçlara kavuşmak için pahalı maskelere ihtiyacınız yok artık. Bunu artık kendiniz de evde doğal yollarla yapabilirsiniz. Nasıl? saglikli saclar icin maskeİşte Sağlıklı saçlara kavuşmanız için uygulamanız gereken doğal bakımlar:

Yumurta Kürü

Sert saçları yumuşatmak için ve kolaylıkla şekil vermeniz için size gerekecek malzemeler 3 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Bu karışımı saçlarınızı sürün ve 10-15 dakika beklettikten sonra şampuanla iyice yıkayın. Bu kürü haftada bir defa uygulamanıza fayda vardır.

yumurta sarisi maskesi saclar

Muz kürü

Kuru ve yıpranmış saçlara çözüm mü arıyorsunuz? O zaman size gereken tek şey 1 muz. Muzu iyice ezin ve saçlarınıza köklerinden uçlarına kadar uygulayın. 15-20 dakika saçınızda tuttuktan sonra şampuanla yıkayın.

muz maskesi saclar

Çilek Kürü

Parlak ve yumuşacık saçlara mı sahip olmak istiyorsunuz? Bunun için size 7-8 tane çilek ve 1 yemek kaşığı mayonez gerekiyor. Bu maskeni yapmanız için saçlarınız temiz olmalı. Saçlarınızı yıkatıktan sonra bu karışımla saçlarınıza masaj yapın. Karışımı 15 dakika gibi saçlarınızda bırakın daha sonraysa şampuanla iyice yıkayın.

cilek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.