Şekerin iştah kesici etkisi!

Şekerin iştah kesici özelliği ile tanışın!

Kopenhag Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışma her zaman kilolu olmanın suçlusu gibi kabul edilen gıdalardan biri olan şekerin yeni bir özelliğini belirtmiş.

Sadece bu değil, Danimarka araştırmacılarına göre, gün içinde birkaç kez az miktarda sakaroz almak kilo almasını önlemek ve açlığı frenlemek için yardımcı olabilir.

Eğer kalori azaltmak için karar verirseniz, çay veya kahvenizden şekeri eksiltmemelisiniz. Bilim adamları 3.300 kişilik bir grup üzerinde araştırma aparmışlar ve sıcak içecekleri tatlandırmak için şeker kullanan insanlarda bunun asla obezitenin başlangıcı ile ilgili olmadığını kanıtlamışlar.

şeker-iştah-şeker-iştah-kesici Obezite başlangıcının şeker kullanımı ya da daha fazla olarak diyette olan insanların çay ve kahvelerinden şekeri azaltmaları nedeniyle olduğunu araştıran araştırmacılar aslında şekerin iştah kesici özelliğini ortaya çıkarmışlar.

Ve son olarak belirlenmiştir ki, aşırıya kaçmadan gün içinde küçük miktarlarla 2 – 3 kez şeker almak aslında iştahın az olmasını sağlayan nedenlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.