Mide İçin İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Mide vücudumuzun en önemli bölgelerinden birisidir. Çünkü mide konusunda çekilecek bir sorun sizin iştahınızı kesecek ve gerekli besinleri almamanızı sağlayacaktır. Bu da vücudu hastalıklara karşı son derece çaresiz bir durumda bırakacağı kesindir. Bu yüzden midemize çok değer vermeli ve midemiz için doğru ve gerekli besinleri almalıyız. Aşağıda ki besinler sayesinde midemiz için doğruyu yapmış olacağız ve midemizi daha sağlıklı tutacağız. Mideye iyi gelen besinler her zaman tüketilmesi gereken besinler olmalıdır.

Mideye iyi gelen besinler nelerdir?

Lahana

Lahana doğal sebzeler arasında en birinci sırada sebze diyebiliriz. Mide hastalıklarına çok iyi gelen lahana ülser ve gastrit için birebir fayda sağlamaktadır. Ayrıca lahana suyu da bu konuda etkilidir.

Patates

Patates pişmiş ve çiğ olarak iki şekilde de tüketilmesi mideye faydalıdır. Çiğ patates mide yanmasının önüne geçer. Pişmiş patatesde mide için faydalıdır.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Elma sirkesi

Elmanın kendisi gibi sirkesi de oldukça faydalıdır. Mutlaka elma sirkesi tüketilmelidir.

Maden Suyu

Hazmı müthiş bir şekilde kolaylaştıran maden suyu tam bir mide dostudur. Mide asitini yok eder ve mideyi rahatlatır.

Ispanak

Haşlanmış ıspanak midenin dostu bir yiyecektir. Mide de rahat sindirim yapmasını sağlar ve mide hastalıklarının önüne geçer. Ispanağın suyu da mide için etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Muz

Mide İçin İyi Gelen Besinler Nelerdir Mide de yanmanın önüne geçer. Doktorlar mide sağlığı için her gün 1 adet muz yemeyi önermektedirler. Mide enzimlerine yararı olur.  Muz yiyerek midemizi sağlıklı tutabiliriz. Eğer fırsat bulursanız günde 1 defa tüketmeye özen göstermelisiniz. Ancak diğer besinler gibi muz’un da fazlası zararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.