Doğal yollarla diş nasıl beyazlatılır?

Dişlerin beyaz olması hem sağlığımız hem de görüntümüz açısından çok önemlidir. Beyaz olmayan dişler hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkarır. Çünkü bir insan ile konuşurken en çok dişlerimiz görülmektedir. Beyaz olmayan ve sağlığını yitirmiş dişleri karşımızda ki insanın görmesi rahatsızlık verici bir durumdur. Dişleri beyazlatmak için en güzel yöntemlerden birisi doğal yöntemlerdir. Doğal yöntemler ile dişleri beyazlatabilir ve o beyazlığı koruyabilirsiniz. Ayrıca doğal beyazlatma yolları diş sağlığı içinde faydalıdır.

Zeytinyağı: Güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız buna zeytinyağı çözümü ile ulaşabilirsiniz. Dişlerde oluşan lekeleri ortadan kaldırır. Yapılması gereken küçük bir pamuğa zeytinyağı dökerek o pamuk ile dişlerimizi temizlemek.

Portakal kabuğu: Portakalın kabuğunun iç tarafını hafif bir şekilde dişlerimize sürüyoruz. Bu işlemi en az 5 dakika uyguluyoruz. Uyguladıktan sonra soğuk su ile ağzımızı çalkalıyoruz. Bu yöntem sayesin de doğal olarak dişleriniz beyazlığa kavuşacaktır.

Sirke: Küçük bir pamuğa sirkeyi dökerek dişlerinizi temizleyiniz. Ve sonrasında su ile ağzınızı çalkalayın. Sirke içinde bulundurduğu mineraller sayesinde temizleyici bir etkiye sahiptir. Dişlerinizi mükemmel bir beyazlığa kavuşturacaktır. Ve tamamen doğal bir yöntemdir.

diş-beyazlatma-diş-beyazlığı-doğal-diş-beyazlatma Diş sağlığı ve diş beyazlatma için her zaman doğal yöntemleri tercih etmek gerekmektedir. Doğal yöntemler ile yapılan diş beyazlığı kalıcı bir beyazlık sağlayacaktır. Doğal olmayan yöntemler belli bir sürelik dişlerinizi beyazlatır ve eski haline getirir. Ayrıca birçok yan etkisi bulunduğu için diş sağlığınıza ciddi sorunlar yaşatabilir. Doğal yollar ile mutlu gülüşler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.