Diyet yapmadan zayıflamanın yolları!

Diyet yapmadan nasıl kilo verilir?

Kilo vermek için mutlaka bir diyet yapmak gerekmez. Bunu British Medical Journal’da yayımlanan ve 43 araştırmanı inceleyen büyük bir çalışma söylüyor. Kilo kaybı için uygun bir diyet takip etmeden bile günlük yeterli olan yağ miktarını azaltarak amacınıza ulaşa bilirsiniz.

East Anglia Üniversitesi’nde İngiliz araştırmacı Lee Hooper, 33 genel çalışma (toplam 73.589 kişi olmak üzere ) ve on kohort çalışmaları (107.624 kişi) incelemiştir.  Katılımcılar farklı etnik ve yaş (dört çalışma sadece çocuk ve gençler üzerinde yapılmıştır.) temsilcisi idiler ve birçokları Batılı ülkelerden gelirdi.

Ve hatırlatalım ki, bu araştırma kilo vermek ya da belirli hastalıkları tedavi etmek için bir diyeti incelemek için yapılmamıştır. Bu İngiliz çalışmasının amacı sadece günlük beslenmelerinden yağı tamamen çıkarmadan onu sınırlamakla ve azaltmakla insanların beslenmesini incelemeye çalışmaktı.

diyet-yapmadan-zayıflamak-diyet-yapmadan-nasıl-zayıflayabilirim Hooper yağ alımını azaltarak belirli yeme alışkanlıkları takip etmek zorunda kalmadan, kilo (ortalama 1,6 kg) vermenin, vücut kitle indeksi veya bel ölçülerinin azaltmanın mümkün olduğunu bildirdi.  Aynı zamanda dikkate almak gerekiyor ki, bu sonuçlar uzun ömürlüdür. Çünkü araştırmacılar bu çalışmaları 6 aydan 12 aya kadar incelemişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.