Cildi gençleştiren meyveler!

Cilt gençleştirici meyveler nelerdir?

Meyveler içinde bulundurduğu mineraller sayesinde cilde faydalı oldukça fazladır. Cildin parlaklığı ve pürüzsüzlüğü için bol meyve tüketimi uzmanlar tarafından önerilen yollardan birisidir. Bunun için meyve tüketimine önem vermeliyiz.

-Cildimizi gençleştiren meyvelerden birisi kividir. Kivi C vitamini açısından zengin olduğu için cilt üzerinde yağlanmanın önüne geçer. Ayrıca cildin gözeneklerini açarak cilde nefes aldırmayı sağlar.

-Elma cildi güzelleştiren meyveler arasında yer almaktadır. Cilde parlaklık verir ve yaşlılığı engeller. Elma gibi elmanın suyu da cilt için çok yararlıdır. İçinde bulunan E vitamini cildin gençleşmesini sağlar.

-Cilt için önemli olan başka meyve ise incirdir. İncir cilt sağlığına faydalıdır. Bunun yanında 1 adet inciri ezerek yüzünüze 10-15 dakika boyunca sürünüz. Sürdükten sonra ılık su ile yıkayınız. Faydalarını kısa zaman içinde göreceksiniz.

-C ve E vitaminleri açısından zengin olan kayısı cilt güzelliği için faydalıdır. Kayısı yemek cildin parlaklığını korur ve yağlanmasını engeller.

-Cilt güzelliğini sağlayan bir diğer meyve çilektir. Çilek cildin gözeneklerini açar ve cildin üzerinde siyah lekeler oluşmasını engeller.

Cildi gençleştiren meyveler!
Cildi gençleştiren meyveler!
Cilt sağlığının en önemli kurallarından birisi olan düzenli beslenmeyi mutlaka dikkatli bir şekilde uygulamalıyız. Düzenli beslenmenin yanında yukarıda ki meyveler sayesinde cildimizi daha sağlıklı ve güzel bir hale getirebiliriz. Çünkü cilt güzelliği her insanın isteyeceği ve her zaman hayal ettiği bir durum arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.